Karataş Gebze Plaza

KARATAŞ TARIMCILIK

KARATAŞ TARIMCILIK Ceyhan’da 1952 yılında başladığı faaliyetini bugün Adapazarı, Bursa, Ceyhan, Edirne, Gebze, İzmit, Kandıra, Gönen, Keşan Tekirdağ bulunan 10 şubesi, 180’den fazla bayi ve servisi aracılığıyla sürdürmektedir.
1993 yılından beri dünyanın en güçlü ticari araç üreticilerinden biri olan Iveco firmasının satış, servis ve yedek parça bayisi olarak faliyet göstermektedir. Türkiye’de tarım makinesi dendiğinde ilk akla gelen isim olmanın verdiği güvenle 2015 yılında Karataş Traktör Fabrikasını kurup Türk çiftçisine en kaliteli traktörü en uygun fiyata sunmayı başarmıştır. Sektördeki 65 yıllık deneyimi sayesinde satış sonrası hizmetini de tüm yurda vermektedir. Tarım sektöründeki başarının yanı sıra Karataş grubu istif makineleri sektöründe de önemli başarılara imza atmıştır. TEU, JAC, MITSUBISHI forkliftlerinin Türkiye münhasır distribütörü olan Karataş mevcut satış sonrası deneyimini forklift sektörüne de aktararak pazar payını hızla arttırmaktadır.
Karataş bu başarısını müşterisini yarı yolda bırakmayan iş prensibi , Türkiye’nin hemen her bölgesinde kurmuş olduğu satış sonrası ve garanti hizmet ağıyla sağlamaktadır. Yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra ihracatlarını da günden güne genişleten Karataş 2019 yılında Azerbeycan Şubesini kurmuştur. KARSAN otobüslerinin Azerbaycan distribütörlüğünü yapmaktadır. İhracat alanında çalıştığı başlıca ülkeler ise; Azerbeycan, Ukrayna,Rusya,Irak,Gambiya, Yunanistan, Bulgaristan, Meksika, Romanya,Afrika,Türkmenistan ve Gürcistandır.